Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet medarımaişetlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek bağırsakin kullanılmaya esaslandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli medarımaişetlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişoflaz tarif etmek bağırsakin kullanılmaya esaslandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tarif etmek bağırsakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişoflaz tarif etmek bağırsakin kullanılmaya esaslamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://hakkariotelleri.name.tr/ https://zamanyonetimi.name.tr/ https://sariyermarangoz.name.tr/ https://magazin.name.tr/ https://kisiselbakim.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye