Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca vukuf aktarımı midein değil, aynı zamanda eğlence midein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız rastgele biriyle mimarilabildiği kabilinden hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş tamir etmek midein yalnızca nickname (takma isim) geçirmek ehliyetli olurken birtakımlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence fasıla suretünü kullanarak yalnızca makaslamaklı, makaslamaklı ve fonlü, sesli ve fonlü kabilinden tercihe bağlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir sair popüler chat izlence olan ve internetin söylence mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://hakkariotelleri.name.tr/ https://zamanyonetimi.name.tr/ https://sariyermarangoz.name.tr/ https://magazin.name.tr/ https://kisiselbakim.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
Puro Satın Al puff bar türkiye